מה זה המשחק מיקמק ולמה זה חשוב?

מיקמק (או באנגלית mikmak) הוא משחק רשת מרובה משתתפים, בו המשתתף בוחר דמות שאיתה הוא יטייל בעולם וירטואלי, מגוון, רחב ומלא באפשרויות יחד עם עוד מיקמקים רבים.

כל משתתף יכול לעצב את המיקמק שלו כפי שהוא רוצה, להלביש אותו, לשנות את צבעו ולהוסיף לו שלל אביזרים מהמבחר שקיים בחנות באמצעות מטבעות אשר ניתן לצבור מהשתתפות במיני משחקים ותחרויות בתוך העולם הוירטואלי הצבעוני שבו חיים המיקמקים.

מתחילים….

המשחק, כמשחקים וירטואליים רבים. מתחיל בבחירת דמות, ומילוי פרטים אישיים כלליים שאינם דורשים הזדהות, בתוספת המלצה בעת בחירת הכינוי שלא לבחור בשם הפרטי ובכך לשמור על אנונימיות. (בהמשך ארחיב מעט על תופעה זו ואציג את חסרונותיה ויתרונותיה).

אחרי שתמלאו את הפרטים ותבחרו כינוי מגניב כמו “מלךהמיקמקיםה10”, תוכלו לבחור את צבע המיקמק ולא הרבה מעבר (או לקנות חבילה בסיסית שמכילה תוספות מעניינות…נדבר גם על זה).

היצורים עצמם נראים כמו הכלאה של גורי סנאים בדמות אדם, התוצאה הביאה את המיקמקים יחד עם פיצ’רים רבים נוספים שקיימים למשחק להיות מובילי דעה בעולם הילדים ואף לקבל סדרה משלהם, מה לעשות, פשוט אי אפשר לעמוד בצ’ארם שלהם 🙂

Mikmak site icon

יצרנו דמות, בחרנו שם.

מה עכשיו?

בשלב זה תבחרו שרת מבין 4 השרתים המוצעים ותכנסו לחוויה, תוכלו לטייל ביער או בפארק, לעבור בין המועדון למערה ולבחור בין המשחקים, החל ממשחקי חשיבה פשוטים ועד כאלה שדורשים ריכוז וקואורדינציה של טייס מתחיל.

בכל חדר או חלל בעולם המיקמקים ישנם חפצים המפוזרים במרחב, כדי להתחיל לשחק תצטרכו לבחור באחד מהחפצים. ברגע שתלחצו על החפץ, נגיד בחרתם בתיבת האוצר שנמצאת במעבדה, תצללו לתוך משחק, במקרה הזה לפיצוץ בועות. המטרה היא לפוצץ כמה שיותר בועות באמצעות מכונה אחרת שזורקת בועה בזוית שבה תבחרו וזאת מתנגשת באחרות ואתם זוכים בנקודות, הניקוד עולה ככל שהבועה שזרקתם תפגע בכמה שיותר בועות בדרך למטה. תוכלו להרוויח בועה נוספת אם תקלעו בתחתית לתוך שער מוזהב. המשחק מזכיר מאוד את BUBBLE הידוע למי שמצוי בעולם המשחקים הוירטואליים.

זאת רק דוגמה אחת וישנן מאות משחקים, שעשועונים ומיקמוקים אחרים, ככל שתכנסו ותעמיקו בעולם המיקמקים תדבקו באם תרצו או לא בשפת המיקמקים. החוק הבסיסי בשפה הוא להשתמש בשורש מ.י.ק בשביל לתאר, פחות או יותר כל דבר.

תתמקמקו לכם בכסאותיכם, או כל מקמוק אחר שאתם יושבים או שוכבים עליו 🙂

אני הולך לספר לכם למה כדאי לשחק במיקמק ועל מה מומלץ לתת תשומת לב כשבוחרים להכנס לעולם המיקמקים:

(או בקיצור, כן ולא, בעד ונגד, יתרונות וחסרונות)-

ישנם מעל 4 מיליון משתמשים רשומים, בממוצע לכל ילד בגיל 5-14 (למרות שישנם גם בני 18 שמשחקים) יש 5 דמויות על שמו. מה שהופך את 4 מיליון המשתמשים בפועל ל80000 אך זה עדיין מספר גדול וישנו יתרון למספר מאחר ובתור שחקן שנמצא בקהילה כל כך גדולה יכולה להתפתח תחושה חיובית של שייכות שתתרום רבות לשחקנים.

עולמות התוכן משתנים כל הזמן, בין אם זה בסנכרון לחגים היהודיים ובין אם זה בהתאם לאיזה באזז או עונה מסויימת. הדינמיות והגיוון הופכים את עולם המיקמקים לכזה שמעורר יצירתיות ומעודד חשיבה מאומצת.

בעודי משחק, צצה במסך הראשי של שרת ‘קיווי’, מונית הכסף המפורסמת. עלינו עליה 4 מיקמקים שמחים ומאושרים והתחלנו בחידון. הלך ממש טוב וצברתי 50000 מטבעות וירטואליים, חייב להודות שהחידות היו ברמה גבוהה ודרשו ידע כללי רחב וחדות, כי יש רק 20 שניות לענות על כל שאלה!

כל העולם הוירטואלי הסבוך והמשתנה הזה מושתת על תקשורת בין כל הדמויות השונות, כל משחק דורש לפחות שני משתתפים (למעט מעטים מאוד שדורשים רק 1) מה שמחייב את כולם לדבר אחד עם השני כל הזמן. וזה טוב כי כך המשתתפים מפתחים יכולות בינאישיות.

אין כמו אימון טוב בעולם דמיוני כדי להתכונן לעולם הוירטואלי. אני יכול להעיד על עצמי שבתור ילד הייתי ביישן ומשחקי מחשב כמו counter strike” תרמו מאוד ליכולות החברתיות שלי, אולי הדוגמה לא כל כך אתית ונאלצתי לשתף פעולה על מנת להרוג את מי שלא במחנה שלי, על כך אפשר לדבר בזמן אחר… 🙂 בכל מקרה אתם מבינים את הכוונה.

עולם המיקמקים כמו שכבר ציינתי, הוא עולם מגוון וצבעוני, בסיבוב קצר תוכלו להתקל במיקמקים היפסטרים עם כובע הפוך ועד כאלה שבוחרים לשים שעון יהלומים מנצנץ, מיקמקיות בשמלות ובג’ינס ועוד אלפי דמויות. כל ילד מקבל את המקום שלו ויכול להיות מי שבא לו ומה שבא לו, כל עוד אינו פוגע באף אחד אחר, כמובן 😊

לפני שאפנה את תשומת לבכם לדברים שכדאי להיזהר מהם…. כי תמיד צריך היות ערים גם לסכנות, קיים עניין המחיר:

באופן כללי הגישה למשחק הינה חינמית ותוכלו לבחור מבין אופציות רבות, למשתמשים החינמיים יפתחו אופציות בהתאם למספר הימים שהמיקמק שלהם קיים.

לעומת זאת תקבלו עבור 60 ₪ (לחודש בודד) 50 ₪ (לחודש בהתחייבות ל3) או 30 ₪ (לחודש בהתחייבות לשנה) מנוי משודרג שבמסגרתו תוכלו לרכוש בגדים מגניבים ורכבים (אקסלוסיביים למנויים) כך שתגרמו למיקמק שלכם להיות הכי קול בשכונה, בלי קשר לניקוד או לגיל שלכם בימים.

זהירות - מיקמק
זהירות

כמה טיפים ואזהרות לפני שתצאו לדרך…

מאז המצאת האינטרנט, התגלו יוזמות רבות שהוסיפו ערך לעולם, אבל מה לעשות גם כאלו שלא כל כך תרמו בו נאמר. מסתובבים ברשת גם אנשים עם רעיונות רעים במטרה להרע לאחרים, ולכן בעת גלישה באתרים יש לבדוק את אמינותם ורמת האבטחה והביקורת שקיימות.

כאן תוכלו לקרוא קצת יותר בנושא ולבחון בעצמכם את רמת הזהירות שבה נוקטים באתר.

הגבלת זמן המשחק ביום הינו נושא חשוב, שעליו תוכלו לקרוא בכתבה נוספת בנושא, אך כולנו יודעים שישנו אלמנט של התמכרות במשחקי רשת ובאופן כללי אנחנו יצורים שמאוד מופעלים מגירויים ועולם המיקמק מלא בהם. לכן יש להגביל את זמן המשחק לשעה-שעתיים ביום כדי למנוע תלןת והשענות על העולם הוירטואלי.

עולם המיקמקים סוחף את המשתמש לחוויה מרתקת יחד עם אלפי משתמשים נוספים בה מתגלה בפניו עולם חדש מופלא, מלא באפשרויות שנמצא תמיד בתזוזה ולא משאיר אותך לרגע משועמם.

מעבר למשחק, ניתן להנות גם מבובות מיקמק, להתחרות בתחרויות נושאות פרסים שמשודרות ביוטיוב (על סטייל, מילוי משימות, דירוג ועוד הרבה מאוד).

אז הגיע הזמן לשחק במיקמק בעצמכם ולהתחיל ליהנות.

 

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *